Kurs Kuna do Złoty dzisiaj Przelicz HRK na PLN. Aktualny kalkulator walutowy

Zapamiętuje ostatnio wybraną walutę w usłudze ofert społecznościowych . Rejestruje unikalny numer użytkownika służący do zbierania statystycznych danych na temat tego, jak korzystasz z naszej strony. Na rewersie jest ukazany pomnik pierwszego chorwackiego króla Tomisława, który rządził od około 910 do 928.

Zyskaj czas dzięki szybkiej realizacji transakcji wymiany walut. Korzystaj z alertów walutowych, bądź na bieżąco z notowaniami i wymieniaj walutę po interesującym Cię kursie. Rewer banknotu 500 kun przedstawia Pałac Dioklecjana w Splicie, postać chorwackiego władcy z XI stulecia. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Prezentowanie kwotowania nie mogą służyć do zawierania jakichkolwiek transakcji, ani podejmowania decyzji inwestycyjnych… Wizerunek na banknocie przedstawia Hrabie Josipa Jelačića Bužimskiego, urodził się w 1801 roku w Petrovaradin.

Jak zarabiać na obcej walucie?

Osoby zainteresowane zarabiania na rynku walutowym, muszą wiedzieć, że zarabiać można zarówno na wzrostach kursów, jak i na spadkach określonych walut. Ponadto, inwestowanie w waluty może mieć dwa rodzaje – na własną rękę, np. kupując i sprzedając waluty w kantorach online albo przy pomocy platformy forex.

Względem euro waluta Chorwacji kurs utrzymuje bowiem na niemal stałym poziomie. Sama waluta europejska jest zaś na tyle popularna, że turyści czasem nawet nie zastanawiają się, czym płacić w Chorwacji i jak nazywa się lokalna waluta. Kuna chorwacka to waluta dość młoda – utworzono ją w 1994 r., w miejsce dinara chorwackiego. Jej nazwa pochodzi od kun, których skórami handlowano w średniowieczu na terenach Chorwacji. Kursy NBP prezentowane są z 1 dniowym opóźnieniem w stosunku do kursów prezentowanych na stronie NBP. Aktualne kursy walut NBP dostępne są na stronie Narodowego Banku Polskiego.

Kuna chorwacka – gdzie obowiązuje?

Na wakacje, warto zatem sprawdzić kurs kuny, wpisując w przeglądarkę frazę kuna kurs. Waluta ta nie obowiązuje w żadnym innym państwie. Ze względu na szeroko rozwiniętą turystykę, w Chorwacji w wielu miejscach akceptowane jest euro. Mimo to dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą kun – kurs na miejscu może się bowiem okazać mniej atrakcyjny. Z zakupem kuny chorwackiej nie powinno być większego problemu.

W co warto teraz zainwestować?

 • Akcje.
 • Surowce.
 • Nieruchomości.
 • Kryptowaluty.
 • Obligacje.
 • Inwestycje społecznościowe.
 • Dzieła sztuki, antyki, alkohol.
 • Będę inwestować w siebie.

Nie można wymienić tych banknotów w banku lub w kantorze wymiany walut oraz nie można dokonywać płatności tymi banknotami w Chorwacji. Już dzisiaj do swojej strony dodaj nasz darmowy konfigurowalny kalkulator walutowy i tabele wymiany walut. Administratorem danych osobowych jest Currency One S.A. Szyperska 14, operator serwisu InternetowyKantor.pl. Pamiętaj, że w każdym momencie możesz odwołać zgodę.

Wymień kuny chorwackie na złotówki lub euro!

Para kuna PLN nie należy na pewno do najpopularniejszych par walutowych w Polsce, ale znalezienie miejsca, w którym waluta kn będzie dostępna, nie jest trudne. Z uwagi na to, że kuny chorwackie kurs mają stabilny, łatwiej dostrzec dodatkowe opłaty i przewalutować parę HRK PLN tam, gdzie będzie oferowany kurs najbliższy średniemu. To samo warto wziąć pod uwagę w przypadku wymiany euro na kuny i kuny na euro. Kurs kuny chorwackiej na wykresie jest prezentowany dla celów orientacyjnych, w oparciu o przybliżone dane i nie ma charakteru transakcyjnego tzn.

pln kuna

Każdego dnia, w każdym zakątku świata używamy naszej technologii, wiedzy i doświadczenia, by zapewnić Ci bezpieczne, proste i inteligentne płatności. Poniżej znajdziesz łatwy w użyciu przelicznik walut dla pary walutowej EUR/HRK. Dzięki kalkulatorowi szybko dowiesz się ile EUR warte jest teraz HRK. Przelicznik podaje wartość każdej waluty w czasie rzeczywistym.

Pamiętaj o sprawdzeniu prowizji dla Twojej karty. Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji dotyczących alertu walutowego. 1000 kun – na awersie chorwacki polityk Ante Starčević, na rewersie rzeźba konna pierwszego króla chorwackiego Tomisława I wraz z zagrzebską katedrą. Rejestruje Twoje zachowanie na naszej stronie po kliknięciu w reklamę. Umożliwia zbieranie statystycznych danych na temat tego, jak korzystasz z naszej strony.

Aktualna cena skupu uszkodzonych i wycofanych banknotów HRK wynosi: 0.43 PLN.

DCC (ang. Dynamic Currency Conversion) to usługa przeliczenia waluty transakcji na walutę karty, którą PKO Bank Polski oferuje posiadaczom zagranicznych kart płatniczych. W chwili wykonywania wypłaty w bankomacie, klientowi proponowany jest kurs przeliczenia wypłacanych złotówek na walutę karty. Waluta Chorwacji w formie monet występuje w nominałach 1, 2, 5, 10, 20 i 50 „lp“ oraz 1 kuna chorwacka, 2 kuny i 5 kun. Na każdym z nich pojawiają się obrazy związane z ich nazwami – na awersach lip chorwackich widnieje gałązka lipy, a 1, 2 i 5 HRK zdobi biegnąca kuna. Banknoty chorwackie, w nominałach 10, 20, 50, 100, 200, 500 i 1000 „kn“, prezentują postacie osób zasłużonych dla kraju oraz elementy architektury.

pln kuna

Skóry kun stanowiły jednostkę rozliczeniową w kilku słowiańskich krajach, w tym na Rusi Kijowskiej, aż do wczesnych lat XV wieku. Kurs kuny, a konkretnie pojedynczej skóry, był przeliczany początkowo na 1/25, a później 1/50 grzywny srebra. W średniowieczu na terenach Chorwacji używano wielu różnych monet, w tym m.in. Pomysł powrotu do kun, ale tym razem w postaci pieniędzy, pojawił się w 1939 roku na terenie Banowiny Chorwacji, autonomii na terenie Jugosławii.

Kurs wymiany Kuna Chorwacka na Złotych – wykres

Zapisuje wybrane ustawienia kalkulatora na przekazach. Używany przez Google Analytics w celu ograniczenia liczby odpytań. Zmniejsza ilość zbieranych danych statystycznych.

 • Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne.
 • Otrzymuj codziennie komentarze walutowe na Twojego maila!
 • Twoje dane osobowe nie będą przekazywane poza granice EOG ani udostępniane organizacjom międzynarodowym.

Zapamiętuje ostatnio wybraną walutę w usłudze ofert społecznościowych (Druga waluta dla sprzedaży). Zapamiętuje ostatnio wybraną walutę w usłudze ofert społecznościowych (Pierwsza waluta dla sprzedaży). Waluta Chorwacji jest dość młoda gdyż pierwsza emisja miała miejsce w 1994 roku.

Mickiewicza w Katowicach możesz po atrakcyjnym kursie wymienić kunę chorwacką, na naszej stronie przedstawione są wszystkie aktualnie będące w obiegu banknoty. Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy.

Utrzymuje się na stabilnym poziomie względem europejskiej waluty. Kurs kuny chorwackiej jest stabilizowany przez tamtejszy bank centralny. Oznacza to, że kurs kuny do złotego jest w dużej mierze zależny od kursu euro – z tego powodu wykres kursu kuny chorwackiej przypomina wykres kursu euro. Już za czasów panowania Cesarstwa Rzymskiego podatki na terenach współczesnej Chorwacji zbierano w postaci skór kun.

Oprócz międzynarodowego symbolu, kunę chorwacką zapisuje się też skrótem „kn”. Zapomnij o niekorzystnych kursach i ukrytych opłatach. Skorzystaj z kalkulatora walut i przekonaj się, ile możesz zaoszczędzić. Załóż darmowe konto i zacznij korzystnie wymieniać walutę. Atrakcyjne kursy i możliwość zawierania transakcji 24/7.

HRK przez cały rok można też kupić lub sprzedać po atrakcyjnym kursie w naszym portalu. Otrzymuj codziennie komentarze walutowe na Twojego maila! Nasi eksperci analizują najważniejsze informacje ekonomiczne, polityczne, gospodarcze i ich możliwy Dow Jones Industrial Average w ciasnym zakresie post Fed minut wpływ na kurs kuny chorwackiej. Banknoty kuny chorwackiej z wyglądu przypominają nieco banknoty marki niemieckiej, z którą waluta Chorwacji była powiązana przed wprowadzeniem euro. W obiegu znajdziemy banknoty o nominałach od 5 do 1000 kun.

Nie stanowi ze strony serwisu elementu oferty ani propozycji zawarcia transakcji. Śledź kurs kuny chorwackiej na wykresie i obserwuj trendy. Oba słowa – zarówno kuna, jak i lipa – w języku chorwackim i polskim oznaczają dokładnie to samo. W obiegu znajdują się monety o nominałach 1, 2, 5, 10, 20 i 50 lip, a także 1, 2 i 5 kun. Ze względu na niską wartość, pierwsze dwie są używane stosunkowo rzadko, a od 2009 roku nie są w ogóle produkowane.

Wykształcony w Wiedniu, doświadczenie wojskowe zdobył także na wielu czynnych wówczas polach bitew. Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców. Inwestorzy uciekają do bezpiecznych aktywów, jak zwiększa lampy Opłata interchange to opłata wypłacana przez agenta rozliczeniowego na rzecz banku wydającego kartę, z tytułu transakcji bezgotówkowych wykonywanych kartą. Aby przeliczyć swoją transakcję, skorzystaj z kalkulatora organizacji, w ramach której została wydana Twoja karta.

W co zainwestować 20 tys?

Kolejnym dobrym pomysłem na zainwestowanie 20000 mogą być metale szlachetne. Metale szlachetne takie jak złoto i srebro były używane jako waluta przez wieki i mogą być dobrą inwestycją. Metale szlachetne to dobry sposób na dywersyfikację portfela.

Państwo to zostało później przekształcone w Jugosławię, a Niepodległe Państwo Chorwackie powstało dopiero podczas II wojny światowej. Choć jego niezależność nie była jeszcze oficjalna, Quarterly Outlook: 2021 Q4 już wtedy powstały kuny – waluta, która później zmieniła się na dinara jugosłowiańskiego, a w 1991 roku chorwackiego. Wreszcie, w 1994 roku powstały dzisiejsze kuny chorwackie.

Author: John Divine

About the Author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like these